دکتر گیلدا گیوه چی

متخصص گوش، حلق و بینی


کلینیک رینوپلاستی پیشرف

مشاوره غير حضوري

بازدید کنندگان گرامی؛

بازدیدکنندگان گرامی

مراقبتهای بعد از جراحی زیبایی بینی

بعد از رسيدن به منزل در جايي كه راحت تر هستيد استراحت كنيد .در ۲_۳ روز اول جهت كاهش تورم بهتر است هنگام دراز كشيدن سر شما كمي بالاتر باشد . كمپرس سرد پيشاني و گونه ها نيز در اين فاصله مفيد است . فعالیتهای روزانه خود را می توانید با احتیاط شروع کنید ولی سعی کنید بیشتر از همیشه استراحت کنید.

اگر بعد از جراحی احساس تهوع می کنید نگران نباشید.سعی کنید در حد تحمل مایعات مصرف کنید و از خوردن غذاهای سنگین اجتناب کنید.

داروهای تجويز شده خود را مطابق دستور مصرف نماييد . در صورت احساس درد از مسكن هاي تجويز شده استفاده نماييد .

خروج ترشحات در روزهاي اول بعد از عمل طبيعي است كه ممكن است خونی باشد. در صورت جمع شدن ترشحات نزديك سوراخ بيني مي توانيد آنها را توسط گوش پاك كن مرطوبي با ملايمت پاك كنيد .

به مدت ده روز از فین کردن خودداری کنید و از بلند کردن اجسام سنگین , خم شدن و زور زدن پرهیز نمایید.

از خندیدن ، خوردن غذاهای جویدنی و انجام مکالمات طولانی تا دو هفته خودداری کنید.از مسواک نرم استفاده کرده دندانهای بالا را با ملایمت مسواک بزنید.

از انجام ورزشهای هوازی(که ضربان قلب را از ۹۰ در دقیقه بالاتر می برد)تا ۴هفته , شنا و ورزش هایی که احتمال برخورد در آنها وجود دارد تا دو ماه اجتناب کنید.هر ضربه در طول این مدت میتواند سبب جابجا شدن استخوانهای بینی شود.

از آنجاییکه حرارت باعث تورم بینی می شود تا ۶ هفته از قرار گرفتن در معرض آفتاب یا لامپ های آفتابی و حضور در سونا پرهیز کنید.

به خاطر داشته باشید که شدت تورم در دو طرف بینی متفاوت است.حتی اگر کار مشابهی در هر دو طرف انجام شده باشد.در صورت تفاوت میزان کبودی و تورم دو طرف نگران نباشید.

چسبي كه روي بيني شما قرار مي گيرد جهت كمك به كاهش تورم و چسبيدن پوست به اسكلت بيني است . چسب را بايد تا حد امكان خشك نگه داريد . حمام كردن به صورت شستشوي موها از پشت و شستشوي جداگانه بدن بدون خيس شدن صورت در هفته اول موردي ندارد . صورت خود را مي توانيد با استفاده از دستمال مرطوب تميز كنيد .

استفاده از لنز هاي تماسي از روز سوم مجاز است ولي حداقل به مدت ۶ هفته از زدن عينك خودداري كنيد .
احتمال كبودي بعد از عمل وجود دارد بخصوص در افرادي كه پوست نازك و يا استخوان هاي محكمي دارند ،ولي حداكثر ظرف ۷ـ۱۰ روز بر طرف مي گردد . مي توانيد بعد از روز سوم از لوازم آرايشي استفاده نماييد .

در طول یک هفته بعد از عمل از لباسهایی استفاده کنید که راحت بوده و از جلو یا پشت بسته می شوند.از پوشیدن تی شرت /یقه اسکی و لباس هایی که از سر پوشیده شوند خودداری کنید.

با توجه به تغيير در مقدار و جهت جريان هوا بعد از عمل چند هفته فرصت لازم است تا به احساس جديد خود هنگام تنفس عادت كنيد .

بيني شما تا چند هفته پس از عمل ممكن است بي حس باشد كه برگشت آن در ناحيه سر بيني معمولأ طولاني تر است . زمانيكه نوك بيني بي حس است آن را بزرگتر احساس مي كنيد ( مشابه احساسي كه بعد از بي حسي دندانپزشكي در لب خود داريد ).

سطح بيني شما توسط اسپلينت محافظت مي گردد كه يك هفته بعد از عمل در مطب برداشته مي شود . بخيه ها نيز در همين جلسه خارج خواهند شد .

چنانچه در هر زمان دچار خونریزی از بینی شدید سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید.آرام بنشینید و سر را کمی به جلو خم کنید.از خارج با انگشتهای شست و اشاره بالای سوراخهای بینی را فشار دهید.به مدت بیست دقیقه به صورت متناوب فشار وارده را کم وزیاد کنید.استفاده از کمپرس یخ روی بینی نیز مفید است.در صورت تداوم خونریزی تماس بگیرید


آدرس مطب : تهران ، خيابان ولی عصر ، بالاتر از پارك ساعی ، پلاك٢٤٢٢ ، ساختمان پارسه
تلفن : 88673181 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مراقبتهای بعد از جراحی زصفحه اصلیچرا همه از نتیجه جراحی زیسوالات پزشکیکدام اعمال جراحی را میتوپیامهای کاربرانآیا مشاوره قبل از عمل جراسایتهای دیگرآیا برای تغییر شکل ظاهری آیا شما کاندید مناسبی جهبینی ایرانیبیوگرافیتفاوت جراحی بینی باز و بترمیم نقایص پوست صورتجراحی مجدد یا ترمیمی بینجراحی مجدد یا ترمیمی بینسوراخ شدن تیغه بینیشکستگی بینیترمیم نقایص پوست صورت( جراحی مجدد یا ترمیمی برینوپلاستی