دکتر گیلدا گیوه چی

متخصص گوش، حلق و بینی


کلینیک رینوپلاستی پیشرف

مشاوره غير حضوري

بازدید کنندگان گرامی؛

بازدیدکنندگان گرامی

آیا انجام جراحی زیبایی بینی با بی حسی موضعی هم امکان پذیر است?

عمل جراحی رینوپلاستی بسته به وسعت جراحی ممكن است با بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی انجام شود كه در این رابطه از شما نیز نظر خواهی خواهد شد . در صورت انتخاب بی حسی موضعی قبل از هر گونه دستكاری به شما داروی آرام بخش تزریق خواهد شد .در مواردی که جراحی وسیع باشد و یا بیمار دچار استرس باشد بیهوشی عمومی ارجح است.

آیا برای تغییر ظاهر بینی به جز جراحی راه دیگری هم وجود دارد؟
تغییر شكل ظاهری بینی به دو صورت امكان پذیر است :
۱) روش های غیر جراحی
۲ ) روش های جراحی

در روش های غیر جراحی كه اخیرآ متداول شده است با تزریق تركیباتی مانند هیدروكسی آپاتیت كلسیم و هیالورونیك اسید و چربی به صورت سرپایی اقدام به اصلاح اشكالات ظاهر بینی می گردد . این روش گرچه در برخی موارد به خصوص در رفع اشکالات جزیی بسیار موفقیت آمیز بوده با احتمال عفونت و واكنش بدن نسبت به این مواد همراه است .

دستگاه های کوچک کننده بینی با وجود تبلیغات فراوان تاثیری در تغییر شکل بینی ندارند.

عوارض جراحی زیبایی بینی
خونریزی : خونریزی شدید به ندرت رخ می دهد كه ممكن است نیاز به كنترل از طریق پانسمان داخل بینی داشته باشد .

عفونت : امكان عفونت بعد از هر عمل جراحی وجود دارد كه ریسك آن در جراحی زیبایی بینی كمتر از ۱% می باشد . در صورت استفاده از پروتزها این خطر بیشتر خواهد شد . اگر عفونت محدود باشد ممكن است با مصرف آنتی بیوتیك برطرف گردد ولی انواع شدید می تواند باعث تخریب بافت بینی شده نیاز به اقداماتی چون تخلیه ترشحات و قسمتهای صدمه دیده داشته باشد .

از چه زمانی شکل جدید بینی خود را نشان خواهد داد؟
شما حتی با وجود چسب و اسپلینت می توانید بسیاری از تغییرات حاصل را ببینید . بعد از اولین تعویض چسب ها ممكن است تورم كمی بیشتر شودكه به مرور برطرف خواهد شد پس صبور باشید! تغییرات جزئی بخصوص در نوك بینی برای ماهها ادامه می یابد .سعی كنید بر تغییرات كلی حاصله تمركز كنید و نگران تفاوتهای جزئی در برخی مناطق نباشید . چون تقریبأ تمامی آنها طی چند هفته تا چند ماه بعد از جراحی مرتفع خواهد شد . رسیدن به فرم نهایی بینی شاید به یکسال زمان نیاز داشته باشد.


آدرس مطب : تهران ، خيابان ولی عصر ، بالاتر از پارك ساعی ، پلاك٢٤٢٢ ، ساختمان پارسه
تلفن : 88673181 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا شما کاندید مناسبی جهبینی ایرانیبیوگرافیتفاوت جراحی بینی باز و بترمیم نقایص پوست صورتجراحی مجدد یا ترمیمی بینجراحی مجدد یا ترمیمی بینسوراخ شدن تیغه بینیشکستگی بینیترمیم نقایص پوست صورت( جراحی مجدد یا ترمیمی برینوپلاستیمراقبتهای بعد از جراحی زصفحه اصلیچرا همه از نتیجه جراحی زیسوالات پزشکیکدام اعمال جراحی را میتوپیامهای کاربرانآیا مشاوره قبل از عمل جراسایتهای دیگرآیا برای تغییر شکل ظاهری