دکتر گیلدا گیوه چی

متخصص گوش، حلق و بینی


کلینیک رینوپلاستی پیشرف

مشاوره غير حضوري

بازدید کنندگان گرامی؛

بازدیدکنندگان گرامی

آیا مشاوره قبل از عمل جراحی بینی لازم است؟

در جلسه مشاوره بعد از آشنایی ابتدایی لازم است شما به طور دقیق و شفاف ایراداتی را كه در بینی خود احساس می كنید مطرح كنید . اگر سابقه جراحی یا بیماری خاصی دارید حتما تذكر دهید . مرحله بعد, معاینه بینی شماست . در معاینه بینی وضعیت تیغه بینی / شاخك ها / دریچه های داخلی و خارجی بینی و شرایط مخاط بینی بررسی می گردد .

گاهی در داخل بینی شرایطی وجود دارد كه قبل از اقدام به جراحی زیبایی باید برطرف شوند مانند افرادی كه دچار پولیپ هایی منتشر در بینی هستند. این افراد دچار انسداد بینی هستند و ممكن است تا قبل از معاینه حتی از این مشكل خود بی اطلاع باشند و آن را به حساب انحراف تیغه بینی یا آلرژی بگذارند . در اینگونه موارد با معاینات تكمیلی توسط آندوسكوپ و یا انجام سی تی اسكن شدت درگیری بررسی شده و اقدامات لازم جهت رفع آن یا هم زمان با جراحی زیبایی و یا به صورت جراحی مستقل آندوسكوپی انجام خواهد گرفت .

با توجه همزمان به اشكالات ظاهر بینی و مسایل عملكردی داخل بینی از بروز بسیاری از عوارض بعد از عمل می توان پیشگیری كرد . در معاینه خارج بینی جنس پوست / وجود آثار برش یا زخم های قدیمی / فرم و برجستگی قسمت استخوانی و استحكام و وضعیت غضروف های سر بینی مورد بررسی قرار می گیرند . تناسب بینی با سایر اعضاء صورت به خصوص گونه ها و چانه نیز ارزیابی می شود .

پرهیزهای غذایی و دارویی قبل از عمل جراحی زیبایی بینی


از آنجایی كه مصرف برخی مواد بر بیهوشی و انعقاد خون شما حین جراحی موثر است لطفا به نكات زیردقت كنید :
از دو هفته قبل از انجام جراحی از مصرف آسپرین (A.S.A ) / روغن ماهی / ایبوپروفن / ایندومتاسین / جینسینگ / ناپروكسن / تالوین / ویتامین E / ویتامین C و ADVIL خودداری فرمایید .درصورت نیاز به مسكن مصرف استامینوفن بلا مانع است .

نیازی به حذف مواد غذایی حاوی سالیسیلات نیست ولی بهتر است از دو هفته مانده به عمل جراحی خود ، به میزان كمتری از آنها استفاده نمایید . این مواد شامل : بادام / زرد آلو / گیلاس / خیار / انگور / پرتغال / هلو / آلو / انواع توت / آب انگور / كشمش / ادویه كاری /گوجه فرنگی و مشتقات آن و سركه می باشد .

نکاتی که قبل از عمل باید مورد توجه قرار گیرند...

*نیکوتین موجب تنگ شدن عروق و اختلال در خونرسانی بافتها بعد از جراحی می شود ،در نتیجه استعمال دخانیات قبل از جراحی باید قطع شده حداقل تا ۲ هفته بعد از عمل ادامه یابد.

*در صورت مصرف هرگونه دارو /ویتامین /مکمل های گیاهی و بدن سازی اطلاع دهید.

*روز قبل از عمل حمام کنید و موهای بینی خود را کوتاه نمایید.

*به مدت ۸ ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن ،مطلقا پرهیز کنید.

*روز عمل لباس راحت و آزاد و کفش بدون بند بپوشید.لباس شما بهتر است از جلو دکمه داشته باشد تا نیازی به پوشیده شدن از ناحیه سر و تماس با بینی نداشته باشد.

*هماهنگی لازم را با یکی از بستگان جهت همراهی شما بعد از عمل جراحی انجام دهید.

*راس ساعت توصیه شده ،ناشتا با همراه داشن مدارک پزشکی خود به مرکز جراحی مراجعه فرمایید.


آدرس مطب : تهران ، خيابان ولی عصر ، بالاتر از پارك ساعی ، پلاك٢٤٢٢ ، ساختمان پارسه
تلفن : 88673181 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کدام اعمال جراحی را میتوپیامهای کاربرانآیا مشاوره قبل از عمل جراسایتهای دیگرآیا برای تغییر شکل ظاهری آیا شما کاندید مناسبی جهبینی ایرانیبیوگرافیتفاوت جراحی بینی باز و بترمیم نقایص پوست صورتجراحی مجدد یا ترمیمی بینجراحی مجدد یا ترمیمی بینسوراخ شدن تیغه بینیشکستگی بینیترمیم نقایص پوست صورت( جراحی مجدد یا ترمیمی برینوپلاستیمراقبتهای بعد از جراحی زصفحه اصلیچرا همه از نتیجه جراحی زیسوالات پزشکی